KÜTAHYA HİSARCIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler, Tübitak 4006 Bilim Fuarı´nda Projelerini Sergiledi

Öğrenciler, Tübitak 4006 Bilim Fuarı´nda Projelerini Sergiledi

İlçemiz Hasanlar Ortaokulu´nda TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.

Açılışını İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İlhan Cebeci´nin yaptığı Bilim Fuarı´nda öğrenciler tarafından hazırlanan 16 proje sergilendi. Fuara katılanlar, proje stantlarını gezerek, öğrencilerden hazırladıkları projelerle ilgili bilgi aldılar. Projelerini izleyicilerine coşkulu bir şekilde anlatan öğrenciler fuara ne denli hazır olduklarını gösterdiler.

Yaklaşık 3 aydan beri öğrenciler, danışman öğretmenler ve okul idaresi ile birlikte Bilim Fuarı´na hazırlandıklarını belirten Proje koordinatörü Erhan Kaya "Bu süreç içerisinde 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Gecesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Tahta Araba Yarışması gibi yoğun etkinliklerin arasında öğrencilerimiz Bilim Fuarına da gece gündüz demeden çalıştılar. Atatürk´ün "Dünya´da her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir" sözü aynı zamanda okulumuzun vizyonunu ve misyonunu göstermektedir. Bu amaçla giriştiğimiz bilim fuarında öğrencilerimizin fikirlerini, projelerini hayata geçirmelerine öncülük ettik, yaparak yaşayarak geçirdiğimiz bu zaman diliminde öğrencilerimizin bilimsel sürecin basamaklarını etkili bir şekilde kullandıklarına şahit olduk. Bunun sonucunda nihai amacımızın gerçekleştiğini görmek bizim için büyük bir gurur kaynağıdır. Bu süreçte en büyük destekçimiz Okul Müdürümüz Ali Osman Kılıç ve tüm danışman öğretmen arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Üstün çalışmalarından dolayı öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Kendilerinin bilim yolundan ayrılmadan Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı, devletin gelişimine katkıda bulunan bireyler olmalarını dilerim" diye konuştu.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak projede emeği geçen başta Proje koordinatörü Erhan KAYA’ ya ,Okul Müdürüne , Öğretmen ve Öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

 

İlhan CEBECİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

16-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-2018

82. Yıl Mahallesi Süleyman Demirel Caddesi HİSARCIK/KÜTAHYA - 0 (274) 481 33 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.