KÜTAHYA HİSARCIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Minikler Bayat Ekmeklerden Sokak Hayvanlarına Mama Hazırlıyor

Minikler Bayat Ekmeklerden Sokak Hayvanlarına Mama Hazırlıyor

İlçemiz Atatürk İlkokulu Anasınıfı öğrencileri örnek bir uygulamaya imza atarak sokak hayvanları için bayat ekmek ve sütten mama hazırlıyorlar.

Anasınıfı öğrencileri haftanın bir günü öğretmenleri Selin Ağçay nezaretinde evlerinden getirdikleri bayat ekmekleri doğrayıp sütle karıştırarak sokak hayvanlarının yemesi kap içerisinde boş alanlara bırakıyorlar.

Bayat ekmeklerden mama hazırlama fikrinin öğrencilerden geldiğini ifade eden Öğretmen Selin Ağçay," Etkinlik çerçevesinde öğrencilerin evlerinden getirdikleri bayat ekmekleri hep birlikte doğrayıp sütle karıştırarak hazırladığımız mamaları kaplara doldurup sokak hayvanlarının yemesi için okul çevresindeki boş alanlara bırakıyoruz. Öğrencilerimiz ders bitiminden sonra yaptıkları kontrollerde hazırlayıp kaplara bıraktıkları mamaların hepsinin yenmiş olduğunu görünce çok mutlu oluyorlar. Düzenlediğimiz etkinlik sayesinde hem ekmeklerin çöpe atılmasını önleyerek sokak hayvanlarına mama temin etmiş oluyoruz, hem de çocuklarda değerler eğitiminin içerdiği sevgi ve yardımseverlik duygularını pekiştirmiş oluyoruz" dedi.

 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu güzel çalışmalarından dolayı Öğretmenimiz Selin AĞÇAY ve Öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

İlhan CEBECİ 

İlçe Milli Eğitim Müdürü

82. Yıl Mahallesi Süleyman Demirel Caddesi HİSARCIK/KÜTAHYA - 0 (274) 481 33 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.