KÜTAHYA HİSARCIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kaymakam Karataş: Ülkenize Bağlı Olun, Hiçbir Zaman Hainlik İçerisinde Olmayın

Kaymakam Karataş: Ülkenize Bağlı Olun, Hiçbir Zaman Hainlik İçerisinde Olmayın

İlçemiz Kaymakamı Tuncay Karataş, Destekleme ve Yetiştirme Kursuna katılan lise öğrencilerine hitaben yaptığı konuşmada; "Ülkenize bağlı olun, hiçbir zaman hainlik içerisinde olmayın" dedi.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anadolu Lisesi´nde yarıyıl tatilinde açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursuna katılan 12.sınıf öğrencilerine bir yemek veren Kaymakam Karataş, yemek sonrası yaptığı konuşmada,"İki hafta süresince kurslara büyük bir özveriyle katıldınız. Arkadaşlarınız gezerken sizler burada ders çalışıp, test çözdünüz. Bunu kendiniz için yapıyorsunuz ama aslında farkında değilsiniz bunu ülkeniz için yapıyorsunuz. Ne yaparsanız yapın, hangi mesleği seçerseniz seçin hiç önemli değil. Yeter ki ülkenize milletinize sadık, bağlı insan olun. Hiçbir zaman hainlik içerisinde olmayın. Uyuşturucu gibi kötü alışkanlığı olan arkadaşlarınız varsa onları uyarın. Anlamıyorlarsa emniyet güçlerimize bilgi verin. Sizler sakın böyle şeylerden uzak durun. Bir de sizlerden ricam her gün yarım saat mutlaka kitap okuyun, bir köşe yazarı takip edin. Mümkün olduğunca gazete okuyun. Her zaman şehitlerimize bol bol dua edelim. Allah bize onların eriştiği mertebeye erişmeyi, Peygamberimizle komşu olmayı nasip etsin" diye konuştu.

 

Öğrencilerle yemeğe katılan Jandarma Bölük Komutanı Hakan Özgül, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Akbulut ve gazetecilere meslekleri hakkında sorular sordular.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu güzel dileklerinden dolayı Sayın Kaymakamımız Tuncay KARATAŞ, Jandarma Bölük Komutanı Hakan ÖZGÜL, İlçe Emniyet Amiri Mehmet AKBULUT’a teşekkür ederim.

İlhan CEBECİ

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü

82. Yıl Mahallesi Süleyman Demirel Caddesi HİSARCIK/KÜTAHYA - 0 (274) 481 33 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.