KÜTAHYA HİSARCIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“KAPAKLAR ÇÖP DEĞİL UMUT OLSUN”

“KAPAKLAR ÇÖP DEĞİL UMUT OLSUN”

İlçemiz Cumhuriyet İlkokulu Çevre Koruma Kulübü öğrencileri, kulüp danışman öğretmenleri Cemile AYDOĞAN KARAYİYEN nezaretinde, engelli bireylere tekerlekli sandalye temin etmek amacıyla "Kapaklar Çöp Değil Umut Olsun" adlı toplum hizmetini başlattı.

Çevre Koruma Kulübü Danışman Öğretmeni Cemile AYDOĞAN KARAYİYEN, okulda öğrenim gören minik öğrencilerin başlattığı plastik kapak toplama kampanyasıyla topluma örnek bir davranış sergilendiğini ifade etti.

KARAYİYEN, "Her renk boy ve çeşit kapak kampanyamıza dâhildir. Bu kampanya sayesinde hem plastik kapakları toplayıp çevreyi temizliyoruz hem de ihtiyaç sahibi engelli bir vatandaşa tekerlekli sandalye temin ederek hayatını kolaylaştırmaya çalışacağız. Tüm okullara ve birçok kamu kurum ve kuruluşuna plastik kapak toplanması için kutu dağıtımı yaptık. Öğrenci yurtları ile toplu bulunulan diğer mekânlara da kutu dağıtımı yapacağız." diye konuştu.

Okul Müdürü Ahmet AYDOĞDU, “Öğrencilerimizin başlattığı toplum hizmeti çalışması 30 Mayıs 2019 tarihine kadar sürecektir. Çalışmalarından dolayı öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu güzel kampanyada emeği geçen Cumhuriyet İlkokulu Müdürüb Ahmet AYDOĞDU, Cemile AYDOĞAN KARAYİYEN ve Sevgili öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

İlhan CEBECİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

26-10-201826-10-201826-10-201826-10-201826-10-201826-10-2018

82. Yıl Mahallesi Süleyman Demirel Caddesi HİSARCIK/KÜTAHYA - 0 (274) 481 33 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.