KÜTAHYA HİSARCIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hisarcık’ta İlköğretim Haftası Kutlamaları

Hisarcık’ta İlköğretim Haftası Kutlamaları

İlçemizde İlköğretim Haftası Kutlamaları, saat 10.00’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin Milli Eğitim Müdürü Sayın İlhan CEBECİ tarafından Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Büstü’ne konması ile başladı.

Kutlamalar saat 10.30’da Cumhuriyet İlkokulu bahçesinde devam etti. Buradaki tören İlçe Kaymakamımız Sayın Furkan BAŞAR ve Hisarcık Belediye Başkanı Sayın Fatih ÇALIŞKAN’ın da katılımı ile gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Ahmet AYDOĞDU yaptı. Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı ise İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ali ÖZDEMİR gerçekleştirdi.

Konuşmalar sonrası tören; okunan şiirler, birinci sınıfların müzikli dans gösterisi, ikinci sınıflar Sandalye Kapma Yarışı, “Hoş Geldiniz” çiçeklerinin verilmesi ve son olarak Cumhuriyet İlkokulu Halk Oyunları Ekibinin gösterisi sonrası sona erdi. Velilerimizin de yoğun katılım gerçekleştirdiği kutlamalarda ayrıca Eğitim-Bir-Sen Kütahya Şubesi, Kütahya Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen Kitap Okuma Yarışması ilçe ödülleri de verildi.

Kutlamalar sonrası Sayın Kaymakamımız Furkan BAŞAR, Cumhuriyet İlkokulu ve Seydi Resul İmam Hatip Ortaokuluna ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretlerinde Sayın Kaymakamımıza ilgili okul müdürleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan CEBECİ ile Şube Müdürü Mehmet Ali ÖZDEMİR eşlik etti.

Okullarımızda derslikleri ve diğer bölümleri ziyaret eden Kaymakamımız okul müdürlerinden bilgiler aldı. Öğretmenler ile bir araya gelindi.

 

Sayın Kaymakamımız Furkan BAŞAR, yeni eğitim öğretim yılının ülkemiz için hayırlara vesile olması dileklerini iletti. Öğretmenlerimizden ise ailesini, vatanını ve bayrağını seven bireyler yetiştirmeleri noktasında gayret göstermelerini isteyerek başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ettiğini ifade etti.  

 

İlhan CEBECİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

17-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-2018

82. Yıl Mahallesi Süleyman Demirel Caddesi HİSARCIK/KÜTAHYA - 0 (274) 481 33 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.