KÜTAHYA HİSARCIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´Güvenilir Gıda ve Kişisel Hijyen´ Eğitimi

´Güvenilir Gıda ve Kişisel Hijyen´ Eğitimi

İlçemiz İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce Atatürk İlkokulunda öğrencilere "Güvenilir Gıda ve Kişisel Hijyen" konulu eğitim verildi.

İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Emin Polat´ında katılımıyla Atatürk İlkokulu Toplantı Salonunda Ziraat Mühendisi Gizem Demirci tarafından öğrencilere "Güvenilir Gıda ve Kişisel Hijyen" konulu eğitim verildi.

Bilinçli gıda tüketicisi olmanın sorumluluk ve farkındalıklarının anlatıldığı eğitim programında; Gıda maddeleri satın alırken ve gıda maddeleri tüketimi ile beslenme alışkanlıklarında dikkat edilmesi gereken hususlar, kişisel temizlik, el yıkama şekli, tüketilen ürünlerin etiket bilgileri gibi konular üzerinde duruldu. Ayrıca öğrencilere bol yağlı, tuzlu, katkı maddeli, karbonhidratlı besinlerden uzak durmaları, gazlı içeceklerden kaçınmaları gerektiği anlatıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitime katılımlarından dolayı İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Emin POLAT ve Ziraat Mühendisi Gizem DEMİRCİ’ ‘ye teşekkür ederiz.

 

İlhan CEBECİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

82. Yıl Mahallesi Süleyman Demirel Caddesi HİSARCIK/KÜTAHYA - 0 (274) 481 33 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.