KÜTAHYA HİSARCIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güneş Enerjisi Santrali´ne teknik gezi

Güneş Enerjisi Santrali´ne teknik gezi

 

İlçemiz Atatürk İlkokulu 3. Sınıf öğrencileri için Güneş Enerji Santraline teknik gezi düzenlendi.

 

Emet ilçesi Yenice Köyü yakınında kurulu bulunan özel bir firmaya ait Güneş Enerji Santraline yapılan teknik geziye, Okul Müdür Yardımcısı Pelin Solak ve Sınıf Öğretmenleri nezaretinde 31 öğrenci katıldı. Güneş Enerji Santral alanını ziyaret eden öğrencilere santral yetkilileri tarafından; Yenilenebilir enerjinin ne olduğu, güneş enerjisinden nasıl elektrik üretildiği, elde edilen enerjinin ne şekilde şebekeye aktarıldığı konularında detaylı bilgi verildi.

 

Yenilenebilir enerji kaynaklarının, özellikle güneş enerjisinin tüm dünyada hızla yaygınlaştığını söyleyen Okul Müdür Yardımcısı Pelin Solak,” Fen Bilimleri dersine paralel olarak öğrencilerimize yakın çevremizde bulunan enerji kaynaklarının konumunu uygulamalı olarak göstermek amacıyla Yenice Köyü yakınında kurulu bulunan özel bir firmaya ait Güneş Enerji Santraline teknik gezi düzenledik. Gezi sayesinde öğrencilerimiz enerji üretmenin en “temiz” yollarından olan güneşten nasıl enerji üretimi sağlandığını yerinde görme fırsatı buldular. Bizlerin ulaşımını sağlayan Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Güneş Enerji Santrali yetkilileri, 980 güneş panelinin bulunduğu tesislerde yılda 1 Milyon 600 bin kw. Saat elektrik üretildiğini belirttiler.

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu güzel gezide emeği geçen Atatürk İlkokulu idareci ve öğretmenlerine teşekkür ederiz.

 

 

İlhan CEBECİ 

İlçe Milli Eğitim Müdürü

09-11-201809-11-201809-11-2018

 

 

82. Yıl Mahallesi Süleyman Demirel Caddesi HİSARCIK/KÜTAHYA - 0 (274) 481 33 11

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.